39-331 Chorzelów 307, tel. (17) 584 14 83;
Filia: Wola Mielecka 402, 39-300 Mielec
e-mail: sokis_chorzelow@poczta.onet.eu


 
Aktualności
 
Ośrodek kultury
 
Filia

  Biblioteki
 
Chorzelów
  Podleszany
  Rzędzianowice
  Trześń
  Wola Mielecka
  Złotniki

 
Koła zainteresowań
 
Przetargi             
 
Projekty Unijne 
 
Stałe formy pracy 

 
Informacje o nas
 
Biblioteki
 
Organizacja imprez
 Kalendarz imprez
 
Galeria
 
Napisz do nas
 
Strona główna

 


statystyka

 


 


WIELKANOC 2014

 


        Dodano:  16 Kwiecień 2014r. godz. 11:45OTTT ZŁOTA PARA 2014

 


        Dodano:  10 Kwiecień 2014r. godz. 11:00


W dniu 5 kwietnia w Dębicy na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego ZŁOTA PARA 2014   Klub Tańca Towarzyskiego „TAKT”  z Chorzelowa reprezentowało 3 pary. W kategorii wiekowej 10-11 lat w klasie tanecznej rekreacja para Kacper Kłoda - Oliwia Bara wytańczyła 8 miejsce pokonując 7 par.

Miejsce I w kategorii wiekowej 10 -11 lat i klasie sportowej „E” wytańczyła para Konrad Rybka –Julia Sosińska pokonując 8 par z Rzeszowa, Tarnowa, Nowego Sącza, Jasła i Krosna. Miejsce na podium  i awans do klasy sportowej „E”, zajmując miejsce III wytańczyła para w kategorii wiekowej 12-13 lat Paweł Krempa – Natalia Niziołek,  pokonując 15 par, a rozpoczynając turniej od rund ćwierćfinałowych.

Tancerze reprezentują Klub Tańca Towarzyskiego „TAKT” działający przy Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie, a trenują pod czujnym okiem Mariusza Sosińskiego.

Życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA

 


POKONKURSOWA WYSTAWA

 


        Dodano:  07 Kwiecień 2014r. godz. 18:20BIEG ULICZNY

 


        Dodano:  07 Kwiecień 2014r. godz. 17:20


VII   GMINNY BIEG ULICZNY
  O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEJ RADY GMINY MIELEC

z okazji Święta 3-go Maja

w ramach PROW

pt. „W zdrowym ciele zdrowy duch”

 Chorzelów -  dnia 2 maja 2014 r.(piątek) godz. 11.00

REGULAMIN

 


SREBRNY GRYF DLA CHORZELOWIAKÓW

 


        Dodano:  07 Kwiecień 2014r. godz. 17:00


W piękny niedzielny dzień 30 marca
w domu Kultury Mors w Dębicy odbył się VI Podkarpacki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych "Zloty gryf".
W przeglądzie zatańczył ZPiT "Chorzelowiacy", który w II kategorii wiekowej stanął na podium zdobywając "Srebrnego gryfa".


To pierwsza w tym sezonie konkursowym prezentacja "Chorzelowiaków" i pierwszy sukces. To dowód na to, że otrzymana przez zespół certyfikat PS CIOFF był w pełni zasłużony.

GALERIA


WERYFIKACJA PS CIOFF

 


        Dodano:  07 Kwiecień 2014r. godz. 17:00


W pierwszym dniu marca członkowie Zespołu Pieśni i Tańca "Chorzelowiacy" zatańczyli, zaśpiewali i zagrali przed komisją CIOFF, czyli Międzynarodową Radą Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. Organizacja ta przyznaje specjalne, prestiżowe certyfikaty zespołom folklorystycznym na całym świecie – jeśli spełniają one liczne warunki dotyczące prawidłowości układów i figur tanecznych, prezentacji artystycznej, a nawet strojów. Weryfikacja została przeprowadzona przez członków Rady Ekspertów PS CIOFF Alicję Haszczak – wybitnego etnochoreografa i pedagoga, wykładowcę Polonijnych Studiów Choreograficznych w Rzeszowie, współpracującą z zespołami w całej Polsce i Europie oraz Jerzego Dynię muzyka – folklorystę,  muzykologa i pedagoga, wieloletniego redaktora telewizyjnego, autora telewizyjnych programów folklorystycznych Certyfikat CIOFF jest więc niczym taneczny certyfikat ISO. Jego posiadanie świadczy o najwyższej jakości zespołu. Podczas dwugodzinnego koncertu "Chorzelowiacy" komisji polskie tance narodowe oraz to co najpiękniejsze w ukochanym przez zespół regionie-  regionie Podkarpacia.
Komisja doceniła starania tancerzy, kadry instruktorskiej  i dyrekcji Ośrodka Kultury w Chorzelowie  przyznając im Certyfikat CIOFF aż na trzy lata. Od teraz drzwi ważnych, prestiżowych festiwali na świecie stoją przed Zespołem otworem. Warto wspomnieć, że błękitna flaga z emblematem CIOFF towarzyszy aż 250 międzynarodowym festiwalom folklorystycznym na świecie. „Chorzelowiacy” dokonali niemal cudu. Otrzymali weryfikację tańcząc do płyty CD. Koncert weryfikacyjny PS CIOFF  ZPiT „Chorzelowiacy”   odbył w roku Oskara Kolberga. To  jednocześnie  inauguracja obchodów Roku Kolberga w Gminie Mielec. Rok 2014  ogłoszony został rokiem Oskara Kolberga  przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 6 grudnia 2013 roku z okazji przypadającej w 2014 roku 200. rocznicy urodzin Oskara Kolberga, wybitnego folklorysty i etnografa, który jako pierwszy zebrał i opracował 33 tomy monografii regionalnych i tematycznych, opublikował około 200 artykułów z zakresu etnografii, folklorystyki, językoznawstwa, muzykologii. W Gminie Mielec obchody roku Kolberga to właśnie uzyskanie certyfikatu CIOFF przez zespół, udział w przeglądach i festiwalach folklorystycznych, Podkarpacki Jarmark Ludowy "Roztańczony Chorzelów, Widowisko sobótkowe,  wspólny koncert ZPiT Chorzelowiacy” oraz ZPiT „Goleszów” z woj. śląskiego,  konkurs plastyczny „Tańce ludowe w palecie barw”. Jesienią tego roku ZPiT „Chorzelowiacy’ zaprezentują „Wesele chorzelowskie”.

GALERIA


KLUB SENIORA

 


        Dodano:  02 Kwiecień 2014r. godz. 20:20WIOSENNY TURNIEJ SZACHOWY

 


        Dodano:  18 Marzec 2014r. godz. 10:23


 

             16 marca w Ośrodku Kultury w Chorzelowie odbył się WIOSENNY TURNIEJ SZACHOWY zorganizowany w ramach cyklu imprez pn. „W zdrowym ciele zdrowy duch” i był rywalizacją o Puchar dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie. Turniej zgromadził dzieci, młodzież i dorosłych  z terenu Gminy Mielec - pasjonatów rozgrywek szachowych. Triumfatorami turnieju i zdobywcami nagrody głównej - Pucharu Dyrektora SOKiS w Chorzelowie byli:

W kategorii: rocznik 2004 i młodsi

                     Gabriela Wójtowicz - Podleszany

                     Filip Ochalik - Złotniki

W kategorii: rocznik 2001 - 2003

                      Elżbieta Szostek - Książnice

                      Karol Burdzy - Książnice

W kategorii: rocznik 1995 - 1997

                       Wiktor Buś - Wola Mielecka

W kategorii: seniorzy

                       Krzysztof Wójtowicz - Podleszany

GALERIA

 


SPOTKANIE KLUBU SENIORA

 


        Dodano:  17 Marzec 2014r. godz. 12:57WYJĄTKOWA KOBIETA GMINY MIELEC 2013

 


        Dodano:  11 Marzec 2014r. godz. 14:00


Z okazji Dnia Kobiet 9 marca 2014r. w sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród Wójta Gminy Mielec „Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec 2013”.  Uroczystość otworzyła dyrektor SOKiS Dorota Kieraś-Jędrychowska, która powitała zaproszonych gości : posłankę na Sejm RP Krystynę Skowrońską,  radnych powiatowych Michała Duszkiewicza i Daniela Pogodę, radnych Gminy Mielec, Wójta Gminy Mielec Kazimierza  Gacka, dyrektorów szkół z tereny Gminy Mielec, panią Łucję Bielec z Fundacji SOS Życie, przewodniczące i członkinie KGW , sołtysów, panie wyróżnione Nagrodą Wójta „Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec” w poprzednich edycjach.

8 marca – to święto wszystkich kobiet. Obchodzone współcześnie święto, a zapoczątkowane ponad sto lat temu na pamiątkę walki kobiet o należne im godne warunki pracy, jest okazją do mówienia o sprawach najważniejszych, związanych ze społeczną sytuacją kobiet, do udzielania im większego wsparcia, aby mogły w pełni i na równych prawach uczestniczyć w życiu społeczno-politycznym. To również okazja  do uhonorowania  najaktywniejszych kobiety Gminy Mielec, które poprzez swoją działalność, wykraczającą poza zwykłą aktywność dnia codziennego, stały się liderkami w swoich małych społecznościach. Nagroda „Wyjątkowa kobieta Gminy Mielec ” stanowi  docenienie ich działalności, niezwykłego zaangażowania i osiągniętego sukcesu. Nagroda  ma również podkreślić rolę kobiet w życiu rodzinnym i społecznym oraz pokazać wyróżniające się mieszkanki  Gminy Mielec jako przykład dla młodszego pokolenia.

W tym roku  po raz czwarty wręczone zostały tytuły
„Wyjątkowa kobieta Gminy Mielec”

Kapituła nagrody w składzie:
Kazimierz Gacek – Wójt Gminy Mielec - przewodniczący
Krzysztof Cygan     - członek kapituły
Krzysztof Dziekan   - członek kapituły
Piotr Motyl              - członek kapituły
Tomasz Ortyl          - członek kapituły

W kategorii KOBIETA PRZEDSIĘBIORCZA, za niezwykłe zaangażowanie w rozwój przedsiębiorczości i osiągnięte sukcesy w działalności gospodarczej nagrodę wójta Gminy  Mielec otrzymała Pani ANNA KOLISZ

W  kategorii OŚWIATA I WYCHOWANIE, za szczególne osiągnięcia w zakresie pracy oświatowej i wychowawczej wśród dzieci i młodzieży nagrodę wójta Gminy  Mielec Anno Domini 2013 otrzymała Pani  ELŻBIETA ŻUCHOWSKA – PEZDA

W kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA , za  niezwykłe zaangażowanie w działalność społeczną nagrodę wójta Gminy  Mielec otrzymała Pani KAZIMIERA GAWRYŚ

W kategorii KULTURA,  za  niezwykłe zaangażowanie w pracę twórczą i osiągnięte sukcesy na niwie artystycznej zaszczytny tytuł wyjątkowej kobiety Gminy Mielec otrzymała Pani GRAŻYNA PIERÓG-KOTLARZ.

W kategorii GOSPODYNU ROKU 2013 za niezwykłe zaangażowanie w działalność społeczną w środowisku kobiet oraz przekazywanie doświadczeń młodemu pokoleniu nagrodę wójta Gminy  Mielec otrzymała Pani  KRYSTYNA DUSZKIEWICZ.

W kategorii SPORT za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie sportu nagrodę wójta Gminy  Mielec otrzymała Pani PAULINA BUZIAK. 

Nagrody i tytuły „Wyjątkowa kobieta Gminy Mielec Anno Domini 2013” wręczali członkowie kapituły –Kazimierz Gacek – Wójt Gminy Mielec oraz Krzysztof Cygan i Tomasz Ortyl – członkowie kapituły.

Po uroczystym wręczeniu nagród wszyscy panowie obecni na sali wręczyli każdej kobiecie czerwoną różę i odśpiewali tradycyjne „Sto lat”. W części artystycznej wystąpili członkowie zespołów działających w Ośrodku Kultury w Chorzelowie: „Chorzelowiacy, dziecięca grupa wokalna, KTT „Takt” oraz grupa wokalna z Woli Mieleckiej .

GALERIA

 


WIELKANOCNY ZWIERZYNIEC

 


        Dodano:  11 Marzec 2014r. godz. 13:00


Drodzy nauczyciele, serdecznie zapraszamy Państwa uczniów do udziału w wyjątkowym konkursie plastycznym, którego głównym celem będzie przedstawienie zwierząt, które towarzyszą tradycji Świąt Wielkanocnych.

 „WIELKANOCNY ZWIERZYNIEC”

        Sztuka plastyczna daje młodym artystom ogromną radość. Tworząc swoje prace uczniowie rozwija własną wyobraźnię i pomysłowość. Twórczość plastyczna pobudza u dzieci i młodzieży twórczą fantazję, uczy skupienia dając jednocześnie odprężenie i uspokojenie. Dlatego też zostanie zorganizowany konkurs „Wielkanocny zwierzyniec”, który może okazać się świetną okazją do zabaw plastycznych, dzięki którym powstaną ciekawe prace plastyczne przedstawiające: baranki, kurki i kurczaczki, kaczuszki i zajączki - nieodłączne elementy tradycji wielkanocnej.

REGULAMIN

 


WYSTAWA

 


        Dodano:  11 Marzec 2014r. godz. 12:20WERNISAŻ WYSTAWY

 


        Dodano:  11 Marzec 2014r. godz. 12:20


7 marca w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie odbył się wernisaż wystawy rękodzieła Zuzanny Pawłusiak i Anny Rzeźnik pt. „Igłą malowane”, który zgromadził szerokie grono miłośników tego rodzaju sztuki. Na wystawie obejrzeć można obrazy wyszywane techniką haftu krzyżykowego, serwety i obrusy wyszywane haftem płaskim oraz serety wykonane techniką koronki szydełkowej. Wystawa potrwa do 28 marca.

Zuzanna Pawłusiak - urodzona w 1950 r. w Chorzelowie. Mieszkanka Chorzelowa. Obecnie jest na emeryturze. Jej pasją jest haft krzyżykowy i płaski, a także szydełkowanie i robótki na drutach. Talent i zamiłowanie do rękodzieła odziedziczyła po swojej mamie. W swojej kolekcji posiada ponad 50 obrazów, z których kilka trafiło za granicę do Włoch i USA. Prace autorki tworzone są nie tylko z gotowych wzorów ale także według własnej koncepcji i własnych pomysłów.   Prace pani Zuzanny były wystawiane na kilku wystawach zbiorowych w Ośrodku Kultury w Chorzelowie. Obecna wystawa “Igłą malowane” jest prezentacją obrazów “namalowanych” haftem krzyżykowym oraz serwet, bieżników i obrusów.  

Anna Rzeźnik - Urodzona w 1987 r. w Mielcu. Mieszka w Chorzelowie. Jest absolwentką wydziału prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Jej pasją jest haft krzyżykowy, którym zajmuje się od czasów szkolnych. Podstawy tego rękodzieła przekazała jej ciocia - pani Zuzanna Pawłusiak. Ten rodzaj sztuki stanowi dla pani Ani rodzaj oderwania od codziennych obowiązków, daje wytchnienie i spokój.  W swojej kolekcji posiada kilkanaście obrazów o różnorodnej tematyce. Korzysta głównie z wzorów gotowych. Jej prace były wystawiane na kilku wystawach zbiorowych w Ośrodku Kultury w Chorzelowie, na wystawach plenerowych podczas dożynek gminnych oraz podczas Targów Przedsiębiorczości i Produktów Lokalnych LPG Prowent w Woli Chorzelowskiej, gdzie stanowiły piękną oprawę plastyczną stoiska wystawienniczego Gminy Mielec. Obecna wystawa jest szerszą prezentacją dorobku rękodzielniczego Anny Rzeźnik.

GALERIA

 


FESTIWAL TWÓRCZOŚCI SZKOLNEJ
GMINY MIELEC

 


        Dodano:  07 Marzec 2014r. godz. 09:00


Wójt Gminy Mielec – Kazimierz Gacek
oraz
 Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec
 z siedzibą w Chorzelowie

zapraszają na

 Festiwal Twórczości Szkolnej Gminy Mielec.

Festiwal ma charakter przeglądu i adresowany jest do uczniów szkół, nauczycieli, dorosłych oraz  rodzin naszej lokalnej społeczności.

 Festiwal Twórczości Szkolnej Gminy Mielec odbędzie się
dnia
15 czerwca 2014 roku na terenie stadionu sportowego
w Chorzelowie o godzinie
15.00

 Formularz zgłoszeniowy

Regulamin

 

Serdecznie zapraszamy


WIOSENNY TURNIEJ SZACHOWY

 


        Dodano:  04 Marzec 2014r. godz. 20:00                             Aktualizacja:  06 Marzec 2014r. godz. 12:00


REGULAMIN


SPOTKANIE KLUBU SENIORA

 


        Dodano:  04 Marzec 2014r. godz. 20:00DZIEŃ SENIORA W KSIĄŻNICACH

 


        Dodano:  28 Luty 2014r. godz. 20:00


(fot. Łukasz Łączak)

22 lutego 2014r. w Domu Strażaka w Książnicach Stowarzyszenie Nowoczesnych Pań pod kierunkiem pani prezes Elżbiety Węgrzyn zorganizowało spotkanie seniorów z tej miejscowości. Zebranych powitała radna Gminy Mielec pani Wanda Mika, która po przedstawieniu  zaproszonych gości,  złożyła seniorom życzenia  zdrowia, miłości rodzinnej

i wielkiego szacunku od młodego pokolenia. Wśród zaproszonych gości byli: dyrektor Szkoły Podstawowej w Książnicach Mirosław Burdzy, proboszcz Parafii p w. Jana Chrzciciela Józef Baczyński, ksiądz wikary Krzysztof Misiaszek, sołtys Wsi Bogdan Cygan, prezes Stowarzyszenia Diabetyków w Podleszanach pani Danuta Zaremba.

W części artystycznej wystąpił ZPiT „Chorzelowiacy”.

GALERIA


OTWARCIE WYSTAWY

 


        Dodano:  28 Luty 2014r. godz. 19:00DZIEŃ KOBIET W GMINIE MIELEC

 


        Dodano:  25 Luty 2014r. godz. 17:10XII WOJEWÓDZKIE BIENNALE RZEŹBY NIEPROFESJONALNEJ

 


        Dodano:  25 Luty 2014r. godz. 16:40


W sobotę 22 lutego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbył się finisaż wystawy XII Wojewódzkiego Biennale Rzeźby Nieprofesjonalnej im. Antoniego Rząsy. Organizatorem Biennale jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie przy współpracy z Galerią Antoniego Rząsy w Zakopanem, patronatem zaś imprezę objął Marszałek Województwa Podkarpackiego. W wystawie wzięło udział 93 prace 51 rzeźbiarzy z naszego regionu, w tym 5 rzeźbiarzy współpracujących z Ośrodkiem Kultury w Chorzelowie. Stanisław Czarnecki (za pracę: „Kapela rzeszowska”) oraz Stanisław Szęszoł (za prace: „Emeryt RP” oraz „Św. Franciszek”), otrzymali wyróżnienia. Prace laureatów biennale zostaną pokazane na wystawie w Galerii Antoniego Rząsy w Zakopanem.
Warto wspomnieć, iż biennale jest swego rodzaju hołdem złożonym niezwykłemu rzeźbiarzowi – Antoniemu Rząsie, który pochodził z Futomy. Był uczniem Antoniego Kenara, później jego współpracownikiem (w Państwowym  Liceum Technik Plastycznych w Zakopanem) i przyjacielem. W
latach 60. Antoni Rząsa stał się jednym z bardziej znanych polskich rzeźbiarzy. Tworzył rzeźby drewniane, inspirowane sztuką ludową. Jego prace odznaczają się prostotą form i swoistą stylistyką, są dzięki temu łatwo rozpoznawalne. Jego rzeźby znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, w Muzeum Wojska Polskiego oraz w zbiorach prywatnych w USA, Belgii, Danii, Francji, Włoszech i Watykanie. Galeria artysty znajduje się w Zakopanem.

GALERIA


KLUB SENIORA

 


        Dodano:  19 Luty 2014r. godz. 16:20XI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ
TAŃCA TOWARZYSKIEGO

 


        Dodano:  19 Luty 2014r. godz. 14:40


W niedzielę 16 lutego w Hali Sportowej przy SP nr 11 w Mielcu odbył się XI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Nagrodę Prezydenta Miasta Mielca. Klub Tańca Towarzyskiego „TAKT” z Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu  w Chorzelowie  reprezentowało 11 par tanecznych, w tym 9 par w klasie tanecznej „Pierwszy Krok” oraz  3 pary w klasie rekreacja i sport.

 

W kategorii wiekowej do lat 7 tańczyli:

Dominik Maziarz – Natalia Łakomy

Kacper Niedbała – Aleksandra Piskor

 

W kategorii wiekowej 8-9 lat tańczyli:

Konrad Rybka - Nina Bździkot

Mikołaj Bazylak - Natalia Krempa

Oskar Lebida - Ania Dudek

Szymon Rup - Wiktoria Kiełb

Piotr Witek – Kinga Bryk

Bartek Gesing – Natalia Łakomy

 

W kategorii wiekowej 10-11 lat

Bartek Mazur – Kamilla Totoń

Wszystkie pary wytańczyły złote lub srebrne medale prezentując się w tańcach:

walc angielski, walc wiedeński, cha cha cha, jive.

 

W klasie rekreacja i sport  Klub Tańca Towarzyskiego „TAKT” reprezentowały 3 pary:

w kategorii wiekowej 10 -11 lat klasa „F” Kacper Kłoda – Oliwia Bara,

w kategorii wiekowej 10 -11 lat klasa „E” Konrad Rybka – Julia Sosińska,

w kategorii wiekowej 12-13 lat klasa „F” Paweł Krempa – Natalia Niziołek.

Wszystkie pary rywalizowały z parami z klubów tańca z  Rzeszowa, Tarnowa, Radomska, Dębicy, Jasła, Kielc, Tarnobrzega, Sosnowca rozpoczynając od rund półfinałowych.

Miejsce 1 wytańczyła para  Paweł Krempa – Natalia Niziołek

Miejsce 5  wytańczyła para  Konrad Rybka – Julia Sosińska

Miejsce 14  wytańczyła para   Kacper Kłoda – Oliwia Bara

Wszystkie pary trenują pod kierunkiem Mariusza Sosińskiego, zajęcia odbywają się w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu w Chorzelowie.

Życzymy dalszych sukcesów

 

GALERIA

 


OTWARCIE WYSTAWY MALARSTWA
RYSZARDA SERAFINA pt. ,,TRWAM"

 


        Dodano:  19 Luty 2014r. godz. 10:45


Wernisaż wystawy malarstwa Ryszarda Serafina odbył się17 lutego w Ośrodku Kultury w Chorzelowie. Przybyło na nią wielu gości, w tym znajomych i przyjaciół artysty, którzy mieli okazję podziwiać wybrane dzieła z jego twórczości. A ta trwa już od wielu lat, gdyż Ryszard Serafin zaczął malować w wieku 14 lat. W tym roku przypada rocznica 55 lat jego działalności twórczej. Ryszard Serafin urodził się w roku 1945 w Rzędzianowicach. Ukończył Technikum Mechaniczne w Mielcu. Po zakończeniu zasadniczej służby wojskowej pracował w WSK PZL Mielec oraz Gminnej Spółdzielni „SCh” w Mielcu. Od 1980 roku zajmuje się produkcją nasion warzyw i kwiatów do CNOS Kraków. Ta działalność zawodowa powiązana była z pasja malarską. – Malowanie sprawiało mi wielką przyjemność w okresie zimowym, latem zaś pracowałem na kilkuhektarowym gospodarstwie. Uprawiałem kwiaty na nasiona i one były dla mnie inspiracją – mówił malarz.
Ulubioną technika malarską Ryszarda Serafina jest olej na płótnie, choć w przeszłości eksperymentował również z malarstwem na szkle. Jego obrazy znajdują się zarówno w Polsce, m.in. w Kościele Parafialnym w Rzędzianowicach, jak i w USA, Anglii, Niemczech oraz Norwegii.
Wystawa pt. „Trwam” jest drugą indywidualną ekspozycją dorobku malarskiego Ryszarda Serafina, którą można podziwiać w Ośrodku Kultury w Chorzelowie. Pierwsza, pt. ”Jestem”, odbyła się w 2009 roku. Malarz wielokrotnie brał udział w wystawach zbiorowych i przeglądach twórczości plastycznej organizowanych przez SOKiS Chorzelów. Obrazy artysty można było również podziwiać na Wojewódzkich Wystawach Malarstwa Nieprofesjonalnego organizowanych przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.
Wystawę malarstwa Ryszarda Serafina pt.”Trwam” można oglądać w Ośrodku Kultury w Chorzelowie do 28 lutego.

GALERIA

 


ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO W CHORZELOWIE

 


        Dodano:  13 Luty 2014r. godz. 16:00


Światowy Dzień Chorego  to symbol prawdziwie ludzkiej pamięci, szacunku i miłości do ludzi starszych i schorowanych. W sobotę  8 lutego 2014r. w  Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec  w Chorzelowie mieszkańcy  parafii p w. Wszystkich Świętych  wzięli udział w uroczystych obchodach Światowego Dnia  Chorego. Ta piękna tradycja już  na stałe wpisała się w  kalendarz  rocznic i świąt zarówno w  chorzelowskim ośrodku jak i w całej parafii.  Obchody Dnia Chorego rozpoczęła Msza św. w Kościele  Parafialnym w Chorzelowie, a następnie wszyscy seniorzy udali do sali widowiskowej w Ośrodku Kultury, gdzie już w progu witani byli serdecznie przez Księdza Proboszcza Andrzeja Ramsa. Wiele ciepłych słów i  serdecznych życzeń usłyszeli wszyscy od księdza proboszcza. Dużo zdrowia, pogody ducha, cierpliwości i jeszcze wielu lat życia  życzył zebranym Wójt Gminy Mielec  Kazimierz Gacek, a dyrektor SOKiS Dorota Kieraś – Jędrychowska życzyła wszystkim obecnym miłości, zrozumienia i szacunku najbliższych. Dla uprzyjemnienia spotkania w  części artystycznej młodzież z Chorzelowa przypomniała zebranym  fragmenty „Chorzelowskich jasełek”, a dzieci zaśpiewały wesołe, dziecięce piosenki.

Galeria

 


OTWARCIE WYSTAWY

 


        Dodano:  06 Luty 2014r. godz. 15:00


 


I TYDZIEŃ FERII Z KULTURĄ

 


        Dodano:  27 Styczeń 2014r. godz. 14:30


 

I tydzień "Ferii z Kulturą " w Chorzelowie i Woli Mieleckiej za nami- było wesoło i ciekawie. Za nami I tydzień ferii.  Gwarno i wesoło było na zajęciach  w chorzelowskim Ośrodku Kultury. W poniedziałek odbył się turniej układania  puzzli. Zawodnicy układali puzzle w trzech kategoriach wiekowych. Na zakończenie wręczone zostały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. We wtorek podczas zajęć plastycznych dzieci i młodzież wykonywały  ozdobne kartki na Dzień Babci i Dzień Dziadka a wszystko technice scrapbooking. Podczas turnieju szachowego w środę o tytuł najlepszego szachisty rywalizowali zarówno chłopcy jak i dziewczynki, oczywiście wszyscy zawodnicy otrzymali  dyplomy i nagrody. Czwartek był dniem teatru.  Przy wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Teatr ART –RE z Krakowa przedstawił bajkę Andersena „Królowa śniegu”.  Tanecznym dniem był piątek. Podobnie było w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej.  Na zajęciach karaoke w poniedziałek dzieciaki śpiewały najbardziej znane polskie piosenki. Podczas zajęć integracyjnych we wtorek oprócz zabaw i konkursów były zajęcia plastyczne .W środę odbyły się otwarte zajęcia taneczne a w czwartek również Filia gościła teatr ART- RE . Na piątkowym „Spotkaniu z filmem” powodzenie miały bajki dla dzieci i filmy familijne. 

GALERIA

 


KLUB SENIORA

 


        Dodano:  27 Styczeń 2014r. godz. 14:30WARSZTATY RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO

 


        Dodano:  27 Styczeń 2014r. godz. 14:30SZKOLNE TATRY JASEŁKOWE
W CHORZELOWIE

 


        Dodano:  20 Styczeń 2014r. godz. 14:00


16 stycznia 2014r. w sali widowiskowej  Ośrodka Kultury w Chorzelowie odbył się XI Gminny Przegląd Szkolnych Teatrów Jasełkowych „Idźmy przywitać Pana…” . W tym roku zaprezentowały się cztery szkoły podstawowe :  z Książnic, z Chrząstowa, z Trześni i  z Chorzelowa. Każde z widowisk miało bardzo ciekawy scenariusz oparty na mało znanych  i rzadko prezentowanych tekstach.  W każdym jednak były anioły, święta rodzina, pasterze, królowie, diabły. Wszystkie teatry otrzymały wielkie brawa od widowni, która wspólnie z występującymi śpiewała kolędy i pastorałki. Przegląd  Teatrów Jasełkowych to spotkanie, podczas którego dzieci i opiekunowie nawzajem się oglądają , podglądają, potem  wykorzystują sceny, teksty czy zachowania młodych aktorów w swoich przedstawieniach. Co roku organizator powołuje komisję artystyczną, która zwraca uwagę na oryginalność pomysłów reżyserskich, stronę muzyczna widowiska, grę aktorską, dykcję poszczególnych wykonawców i scenografię. Tegoroczny przegląd odbywał się pod fachowym okiem Jadwigi Klaus  instruktora teatralnego Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu oraz Elżbiety Augustyn- Gruszka- dyrektora Samorządowego Domu Kultury w Tuszymie.
Na zakończenie przeglądu po wręczaniu pamiątkowych dyplomów  i upominków przez dyrektora Ośrodka Kultury Dorotę Kieraś – Jędrychowska komisja artystyczna pogratulowała wszystkim występującym i przekazała  swoje uwagi, które na pewno pomocne będą w kolejnych przygotowaniach widowisk jasełkowych.

 GALERIA

 


22 FINAŁ WOŚP W CHORZELOWIE

 


        Dodano:  13 Styczeń 2014r. godz. 16:00


12 stycznia 2014r. w całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  W tym roku Chorzelów grał po raz XI. Od wczesnych godzin rannych 28 wolontariuszy pod kierunkiem szefa sztabu Mirosława Sosińskiego i wice szefa Kingi Halik kwestowało na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Datki zbierano w miejscowościach: Chorzelów, Brzyście, Borki Nizińskie, Tuszów Narodowy, Ławnica, Chrząstów , Trześń, Padew Narodowa i Jaślany. O godzinie 17.00 rozpoczął się koncert finałowy XXII WOŚP. W koncercie „ Na ratunek”  oprócz licytacji gadżetów WOŚP wystąpił  Zespół Kameralny z PSM z Mielca oraz zespół „Cantica Romanza”. Nie zabrakło w programie występów  zespołów  działających  przy Ośrodku Kultury w Chorzelowie.  Zatańczyli i zaśpiewali ZPiT „Chorzelowiacy” – grupa mała i duża  oraz KTT „Takt” -grupa mała i duża.  O godzinie 20.00 podobnie jak w całej Polsce posłano „Światełko do nieba”.
  Podczas tegorocznego finału sztab nr 3220 w Chorzelowie zebrał 13.796,90 zł

GALERIA

 


FERIE Z KULTURĄ

 


        Dodano:  12 Styczeń 2014r. godz. 11:40KLUB SENIORA

 


        Dodano:  12 Styczeń 2014r. godz. 11:05KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK PO RAZ XV

 


        Dodano:  12 Styczeń 2014r. godz. 10:45


W czwartek 9 stycznia 2014r. w Sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Chorzelowie odbył się XV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej, kolędo leć…”.

 WERDYKT JURY

GALERIA

 


CHORZELOWSKIE JASEŁKA

 


        Dodano:  08 Styczeń 2014r. godz. 18:00


6 stycznia 2014r. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Chorzelowie odbyła się premiera „Chorzelowskich jasełek”,  widowiska teatralnego  opartego na tekstach  ks. Pawła Wieczorka, Tadeusza Wywrockiego ( również akompaniatora widowiska ) oraz  autorki scenariusza i reżysera  spektaklu Bożeny Telega.  Wykonawcami Jasełek była młodzież działająca  w Ośrodku Kultury. Widzowie wypełnili salę do ostatniego miejsca, dla przybyłych tuż przed 17.00 pozostały tylko miejsca stojące. Na pewno jednak nikt nie narzekał,  bowiem jasełka były pełne humoru, szybkiej i sprawnej zmiany scen, świetnej gry młodych aktorów- amatorów oraz wspaniale dobranych do  treści poszczególnych odsłon  widowiska scenografii i oświetlenia.

GALERIA

 


WARSZTATY KRAWIECKIE

 


        Dodano:  07 Styczeń 2014r. godz. 16:00WARSZTATY RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO

 


        Dodano:  07 Styczeń 2014r. godz. 16:00


Więcej informacji - tutaj

 


XI PRZEGLĄD
SZKOLNYCH TEATRÓW JASEŁKOWYCH

 


        Dodano:  07 Styczeń 2014r. godz. 16:0022 FINAŁ
WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 


        Dodano:  07 Styczeń 2014r. godz. 16:00XV GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

 


        Dodano:  02 Styczeń 2014r. godz. 12:20WIDOWISKO JASEŁKOWE

 


        Dodano:  02 Styczeń 2014r. godz. 12:20SPOTKANIE INTEGRACYJNE DLA SENIORÓW

 


        Dodano:  02 Styczeń 2014r. godz. 12:20
archiwum aktualności - 2013 - 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007 - 2006

  
Aktualności -- Stałe formy pracy -- Informacje o nas -- Biblioteki -- Organizacja imprez -- Kalendarz imprez -- Galeria -- Napisz do nas -- Strona główna